Ezen az oldalon bemutatok sok olyan fizetős és ingyenes MMO játékot, melyekkel az évek során összeakadtam. Természetesen a listát folyamatosan bővíteni fogom és hírt adok majd a már ismertetett játékok háza táján történő eseményekről is.
2013. április 25., csütörtök
Silkroad Online
A Silkroad Online-t a Joymax adta ki még 2006-ban. Gyakorlatilag a Selyemutat (mily meglepő innen a címe is) járhatjuk be karakterfejlődés közben. A középkorban játszódó MMORPG-ről van szó, mely erősen akció orientált, kevés rpg elemmel. Az elején eldönthetjük, hogy Európából, vagy Kínából kezdjük utunkat, eszerint változnak a térképek, karakterek, mobok. A játékban három kaszthoz jelentkezhetünk, ezek a vadász, a kereskedő és a tolvaj. A vadászok feladata megvédeni a kereskedőket a tolvajoktól. Elég egyszerű nem? Persze azért az elején eldönthetjük milyen fegyverrel tulajdonságokkal harcolunk majd (mi szimpatikus, vagy inkább mi sebzi a legtöbbet).
Ami leginkább zavart ebben a játékban, az a rengeteg bot - tudjátok vegyél aranyat, pénzt online ilyen-olyan weboldalon. Kommunikálni is képtelenség volt egy időben tőlük. Hogy most mi a helyzet, nem tudom, régen játszottam vele. Grafikailag kellemes, jól eltalált a környezet, a karakterek, az ellenfelek. Aki nem akar nagyon bonyolult játékkal játszani, annak bátran ajánlom - csak azok a fránya botok...
Silkroad Online hivatalos oldal
Silkoad Online magyar információs oldal
Voyage Century Online (a.k.a. Bounty Bay Online)
A Voyage Century Online-t az IGG indította el 2006 év végén. Témáját tekintve középkori, történelmi, a felfedezések korát idéző (innen a neve is) MMORPG-ről van szó. A teljes földgyolyót és tengereit bejárhatjuk, hajózáshoz kell természetesen ellátmány és legénység is. A játék igen összetett, négyféle alap karakterrel indulunk el, mindegyiknél más képességet kell és érdemes fejleszteni.
A küldetés rendszer is igen összetett, vállalhatunk felfedező, harci, termelői küldetéseket is, mindegyik az adott képzettséghez ad plusz tapasztalatot, meg persze a fő tapasztalati szintünkhöz is. A harcrendszer két felé osztható, van egy szárazföldi és egy tengeri része is, ahol harcolhatunk a mobok ellen. Mindkét változatban van normál és instance-os csata is, ez utóbbi annyiban más, mint a normál harc, hogy a mobok sokkal erősebbek, de jobb tárgyakat dobnak. A termelői/gyártói képességek is fontosak. Magas szinten egy jó gyártó karakter már kell a hajó ingyenes javításához (egy lvl13-as hajó javítása horribilis összeg), vagy egy páncél, fegyver upgrade-jéhez.
Az alliance felépítéséhez is kellenek a skillek, itt is van mindhárom típusú küldetésből. PVP szempontból a Siege szokott népszerű lenni, ahol szövetségek csapnak össze egy-egy város feletti ellenőrzés megszerzéséért
A játékot Európában a Suzhou Snail Electronic pátyolgatja Bounty Bay Online címmel. A játék gyakorlatilag ugyanaz pár módosítástól eltekintve, és természetesen más szerverekhez kapcsolódnak a játékosok.
Ha mindebből nem derült volna ki, a játék nagyon sok időt vesz igénybe - a hajózás eleinte pl. elég sokat, ha messzire megyünk. A hangulatra nem lehet panasz, kellemes grafikai élményt (is) jelent.
Voyage Century Online hivatalos oldal
Bounty Bay Online hivatalos oldal
2013. április 24., szerda
Twelve Sky 2
A játékot 2008-ban indította útjára az Aeria Games. A játék teljesen ingyenes, keveréke a harcművészeti/akció elemeknek. Az ősi Kína területén játszódik, három frakció harcol egymással a területekért. Egy 4-ik csoport is elérhető, amikor a karakter eléri a 113-as (igen jól olvasod) szintet ám ha ehhez akar valaki csatlakozni, minden addigi kapcsolata a klánjához, szövetségéhez lenullázódik. A három alap csoport különböző harci technikákat sajátít el, és különböző fegyvereket alkalmaz. Őszintén szólva kicsit többet vártam a játéktól, nekem olyan hack n'slash érzésem támadt, nem voltak annyira változatosak a képességek sem, és egy 2008-as játéktól kicsit szebb grafikát is elvárnék. Aki szereti a szörny halomra gyilkolása típusú játékokat, próbálja ki nyugodtan, mivel ingyenes, nem veszít vele semmit.
Twelve Sky 2 hivatalos oldal
2013. április 23., kedd
Anarchy Online
Az Anarchy Online-t 2001-ben indította útjára a Funcom Games. Ez egy sci-fi MMO, de ha kicsit jobban odafigyelünk gyakorlatilag szinte az összes D&D karakterminta visszaköszön ránk, néhány határesettel (pl. Engineer). A játékosok egy Rubi-Ka nevű bolygón küzdenek a mobokkal és az ellenséges fél játékosaival. A két fél az Omni-Tek, mely felfedezte a bolygót és belekezdett a notum nevű ásvány kitermelésébe, valamint a Clan oldal, mely azokból tevődött ki, akik megelégelték az Omni-Tek zsarnokoskodását és fellázadtak. A játék gyakorlatilag (részben) a notum feletti ellenőrzésért folyik (kicsit Dűne feeling). Az alapjáték (és régóta már a Notum Wars kiegészítő is) maga ingyenes, ám a többi kiegészítő használatáért már fizetni kell. A Shadowlands kiegészítő tartalmaz két új karaktert, a Keepert (olyan paladin féle) és a Shade-t (orgyilkosnak tűnt nekem). A játék erősen csapatorientált, szóval a magányos farkasoknak kevés babér terem.
Anarchy Online hivatalos oldal
Anarchy Online magyar közösség
2013. április 22., hétfő
EVE Online
Az EVE Online-t 2003-ban indította útjára a CCP Games. Stílusát tekintve sci-fi, űrhajós MMORPG-ről beszélünk, ahol a játékosok mind egy szerverre (Tranquility) csatlakoznak, így mindannyian egy "galaxisban" játszanak.
A játék alaptörténete igen egyszerű. Adott négy faj, mely az EVE galaxisának meghódítását tűzte ki célul, persze mindegyik a saját módszerével próbálja ezt elérni. A négy faj birodalmi területén kívül vannak még az ún 0.0-ás (ez egy biztonsági besorolás, vagyis, hogy a rendőrség mennyire vigyáz a játékosokra) területek, ahol mindenki maga alakíthatja ki szövetségeit, bányászhat, harcolhat más játékosok vagy egymás ellen, vagy akár együtt saját bázisokat létrehozva.
A játék gyakorlatilag saját gazdasággal rendelkezik, mindenki saját habitusának megfelelően juthat pénzhez (ISK). Az EVE alapvetően fizetős, van két hét free trial, utána viszont bizony fizetni kell érte, de azt mondanám, hogy az egyik legjobban felépített és leghangulatosabb játék amivel valaha dolgom volt, szóval megéri az árát. Aki sok pénzt tud keresni a játékon belül lehetősége van más játékosoktól ún GTC (Game Time Card) vásárlására is, így nem kell érte valódi pénzzel fizetni.
A játéknak két érdekessége is van. Eltérően más játékoktól, itt bizonyos időre (meg persze ISK-ra és korábbi képességre, de ezek szinte minden játékban megvannak) van szükség , hogy karakterünk elsajátítson egy újat. Az idő lehet nagyon hosszú is (akár napok-hetek ahogy előrébb jutunk a játékban) viszont ami jó hír, hogy mikor nem vagyunk bejelentkezve a játékba, a tanulási idő akkor is megy tovább, tehát, ha elutazunk valahova, bele lehet állítani hosszú skillt is. :)
A másik ilyen egyedi dolog a hatalmas flottacsaták. Pár alkalommal volt szerencsém ilyenben részt venni és felejthetetlen élmény ahogy a flották összecsapnak, a parancsnokok pedig, mint egy valódi harcban, különböző stratégiai pontokra vezetik az egységeiket.
EVE Online hivatalos oldal
EVE Online magyar közösség
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)